Chovatelská stanice ušlechtilých morčat

Srpen 2008

Vrh A - 30. srpna 2008

31. srpna 2008 v 20:26 | Kengi |  Odchovy/Litters 1
Rodičové: Jasmíne z Výsluní a Ciril z Výsluní

Výsledek:
  • Al-Berta Garnet řečená Bertička - 0,1 coronet béžová se zlatou, porodní váha 102 g
Mímo přišlo na svět jako hrášek z lusku:-)

Srpen 2008

25. srpna 2008 v 20:08 | Kengi |  Novinky/News
30. 8. 2008 - Něco po půl deváté večer nám Jasmínka nadělila vrh A - krásné coroneťátko s porodní vahou 102 gramů:-) Obě se mají k světu.
25. 8. 2008 - Miminka zatím stále nemáme, zato máme nové příspěvky:-) Jeden ve fotogalerii a druhý v nové rubrice Plánujeme. Tak trochu spolu souvisí8-)
20. 8. 2008 - Přijela k nám krásná béžová Gladiolka:-) Naše první morčátko doručené kurýrem a opravdu nevypadá, že by se jí cestou dělo něco nepatřičného, je to vymazlená holčička a taky pěknej vypapánek:-) Charisma má přísnou dietu kvůli průjmu, dostala dneska dvě injekce a probiotika, tak snad se dá do kupy, Jasmínka si užívá závěr březosti s jídlem, termín má okolo 29., tak doufám že už to holka donosí, mám nervy dozajista mnohem větší než ona:-), Urphínka je taky bezpečně březí a Jéčka řekla bych taky, akorát Jessína nechtěla při kontrole vůbec spolupracovat, tak jsem se nedopočítala..:-)
Tak a to je Gladiolka:-)
15. 8. 2008 - Dvě momentky z polední siesty:-) Tifka v seníku, ten se jí vůbec strašně zalíbil, pod ní Rusalka a Jasmínka s malou..
11. 8. 2008 - Včera byl "velký" den, navštívili jsme CHS z Horeckých vrchů (děkuji za přijetí) a cestou zpátky CHS Bubulínek, odkud jsem si měli přivézt dvě morčátka. A přivezli jsme jich pět..8-) Pět krásných béžovanců, Cirila, Jasmínku, jejich dceru Dalilu, Zorra a Charismu, plánovaní byli poslední dva:-) Takže máme spoustu nových dojmů, inspirací a kuchyň plnou morčátek, všechna jsou v pořádku, dlabou i vyprávějí, tak doufejeme, že si brzo zvyknou docela.. Děkujeme CHS Bubulínek!
6. 8. 2008 - Máme novou posilu, je boží:-) Kirinku jsme si přivezli z CHS u Berta (pro nás tuze příjemná návštěva). Taky jsme dosehnali materiál na morčárnu, takže zítra to začne8-)
2. 8. 2008 - S velkou slávou jsme dnes dobudovali bezpečnou venkovní ohrádku, ještě zbývá pár drobností k dopilování, ale Jéčka s nápadníky už jsme nastěhovali (detaily zde a zde:-) Také proběhlo vážení a doplnění fotek Chovanců.

Jéčka s nápadníky

25. srpna 2008 v 19:52 | Kengi |  Fotogalerie/Photo Gallery
Včera se fotily chybějící páry na svatební oznámení:-)
"Širokoúhlejší" fotky ve větším zde, zde, zde, zde, zde a zde 8-)

Fotoalba bivoir na Flickr.com - morčiska v Austrálii

4. srpna 2008 v 11:19 | Kengi |  Pêle-Mêle
Narazila jsem dnes při surfování na velmi zajímavá fotoalba vytvořená slečnou či mladou paní s přezdívkou bivoir na Flickr.com. Všechna jsou pěkná a zajímavá, nadchla mne ale samozřejmě ta věnovaná morčatům. Naleznete zde v tuto chvíli 41 alb s fotografiemi morčat od protinožců, každé obsahuje řádově desítky až stovky fotek, takže je skutečně na co koukat. Převážná většina fotek je z velkých výstav a věřím, že leckterý český chovatel (jasně beru to podle sebe;-) nad některými zaslintá..:-))) Zaujal mne vysoký počet zvířat s u nás "neprůchozím" poměrem barev (a nepřipadá mi, že by všichni usilovali o titul v Mazlících..) a netradiční disciplíny, viz fotky níže, taky nádherní holanďani, dalmatinci a šimlíci s dokonalou kresbou, dlouhosrsťáci s chlupy tááák dlouhými.., prostě paráda. Mrkněte, určitě je na co:-)
Přehled alb s morčaty najdete zde.
Naleznete zde i morčátka kreslená, alba se zvířaty domácími i divokými a vůbec mnoho povedených záběrů i vlastních výtvorů, až budete mít dostatek času, určitě se podívejte:-)
Jo a kdybyste někdo věděl o možnosti importu z Austrálie nebo se dokonce na nějaký chystal, ráda se přidám:-D

Venkovní výběh - první nájemníci

2. srpna 2008 v 23:54 | Kengi |  Fotogalerie/Photo Gallery
Dne 2. srpna 2008 nastěhováni byli: garsoniéra č. 1 - Jenny a Alex, garsoniéra č. 2 - Jessy a Rumeček:-) Vyzkoušíme, uvidíme..

Venkovní výběh

2. srpna 2008 v 23:34 | Pat & Mat |  Pêle-Mêle
Vybudovat morčiskům důstojný výběh - toť úkol letošní dovolené:-) Po dvoudenním boji s maflem, vrtačkou a šroubovákem a postupným sháněním chybějících náležitostí jsme ohrádku konečně zkolaudovali, k dokonalosti chybí už jen kousek..;-) Boční stěny a vyndavatelná přepážka jsou vyrobené z vyřazených skříní (laminovaná dřevotříska, typická paneláková záležitost, taky jsme je mívali:-), rám z různých prkýnek objevených ve skrytých koutech kůlniček a chlívků, výplň králičí pletivo, taktéž kůlničkový poklad. Ta úžasná červenohnědá barva rámu je zase pár let prošlý email nalezený na schodech do sklepa. A máme tu rozumný výběh o celkové velikosti cca 2 x 1 metr za "rozumnou":-) cenu. Ještě ho výhledově přinatřu a možná opatřím (ech, tedy spíš nechám opatřit:) nějakou vzpěrou, která by držela víko otevřené, a kolečky pro snazší přesouvání.
Fotografie čerstvě nastěhovaných nájemníků (Jéčka s nápadníky) naleznete zde.
Rafinovaně jednoduché uchycení napaječky:-)Sára - vypadá, že hlídá, ale ve skutečnosti jen závidí mrkev Pomocník Mára Pomocnice Sára