Chovatelská stanice ušlechtilých morčat

Duben 2009

Duben 2009

26. dubna 2009 v 8:59 | Kengi |  Novinky/News
25. 4. 2009 - Zúčastnili jsme se výstavy v České Lípě, Rumíno obdržel 94 bodů a mezi dorazivšími texely skončil na třetím místě. Pár fotek zde. Těhule Wiwína váží 1200, Netka 1150 a Tifka 1100 gramů, poslední jmenovaná už se pootevírá, míň jak tři nejspíš nebudou:-)

18. 4. 2009 - Do nového domova spolu odcestovaly Jessica a Izadora. Netka a Wiwína se začínají podobat balónům, Tifka je dohání. A máme potvrzeno z domovské stanice Hašlerky, že Lokoušovo "snažení" bylo úspěšné, už to kope:-)

17. 4. 2009 - Vyprala jsem Rumajze, byla to fuška, tak doufám, že se za ten týden moc nazamaže:-S Úplně nejlépe se samozřejmě kartáčoval mým teď už bývalým hřebenem:-/

16. 4. 2009 - Máme miminko! Gejša Asterix dnes ráno po sedmé hodině přivedla na svět jednoho velikýho kluka - texel satén(?) červená s bílou, porodní váha 135 suchých gramů. Gejša si svůj první vrh načasovala až na třináctý den po svých prvních narozeninách, přesto porod proběhl bez nejmenších problémů a malej je pořádnej cvalda a má se k světu:-) Čekala jsem tedy minimálně dvě miminka, nekudrnatá a spíš z tmavé řady, ale aspoň se nenudím:-) Tatínkem je zlatý soliďák Loki Štěchovický poklad. Karolko bohužel dostal od sudiček zálomek na pravém ušisku a stejně tak naději, že bude štěpit na solid aguti:-)

11. 4. 2009

9 . 4. 2009 - Do nového domova odcestovala Imprezzka:-) V dohledné době čekáme přírůstky od Gejšice, později (ale jen o trošku:-) od Netynky, Wíwí a Tifky. Aktualizována nabídka morčátek v Prodeji.
2. 4. 2009 - V pondělí odjel do nového domova Herriot, taktéž byla vrácena Hašlerka, týdenní odklad dopadl nad nejhorší očekávání, Sisi, hluboká omluva:-( Na hostování byl z CHS Štěchovický Poklad zapůjčen Tygr Terra Punctata, morčoun pokročilého již věku, nicméně zatím tráví půl času obtěžováním holek a půl škemráním bonusového žvance, tak snad mu to vydrží a minimálně přežije:-) Zaktualizovány Plány.


Vrh K - 16. dubna 2009

19. dubna 2009 v 11:02 | Kengi |  Odchovy/Litters 1
Rodičové: Gejša Asterix (coronet satén TG, nedobarvená himálajská) a Loki Štěchovický poklad (šeltie SG TG solid aguti zlatá)

Výsledek:
  • 1,0 Karolko Garnet - texel SG (satén?) červená s bílou, porodní váha 135 g, zálomek na pravém uchu, váha ve 12 dnech 252 g
Karolko se narodil okolo sedmé hodiny ráno. Čekala jsem od Gejši mimča minimálně dvě, spíš tři, ale vylezl z ní jen tenhle jeden cvalík a saténové Gejšičce zůstalo i po porodu skoro kilo váhy:-) Úctyhodný výkon, zvážíme-li, že to byl její první porod a rok jí byl už na začátku dubna. Barevně jsem čekala spíš něco z tmavé řady, s touhle světlou saténovou červenou vypadá jako luxusní kýček:-) Také by mohl štěpit na solid aguti, takže dvakrát škoda toho zálomku.


Karolko Garnet 16. 4. 2009 Karolko Garnet 16. 4. 2009 Karolko Garnet 16. 4. 2009

Fotky duben 2009

3. dubna 2009 v 9:42 | Kengi |  Fotogalerie/Photo Gallery
Al-Bertička Garnetová

Beruška Mirulandová

Dalila Bubulínková
Photobucket Photobucket Photobucket
Janda z Barrandova
Photobucket Photobucket Photobucket
Meggie Neverland
Photobucket Photobucket Photobucket
Netynka Pampelišková
Photobucket Photobucket Photobucket
Rumajz
Photobucket Photobucket Photobucket
Hvězdný Teo
Photobucket Photobucket Photobucket
Palma Magnum
Photobucket Photobucket Photobucket
Hvězdná Valentýnka
Photobucket Photobucket Photobucket
Hvězdná Wendulka
Photobucket Photobucket Photobucket
Hvězdná Wiwinka
Photobucket Photobucket Photobucket