Chovatelská stanice ušlechtilých morčat

Duben 2010

Duben 2010

4. dubna 2010 v 16:23 | Kengi |  Novinky/News
18. dubna - Včera jsme se zúčastnili výstavy v České Lípě, reprezentoval nás pouze malý Chase, který ale velmi mile překvapil a byl nejen zaregistrován ale získal i svou první čekatelskou kartičku. Naopak vcelku nemile překvapilo nedodržení/změny výstavních podmínek ze strany pořadatele. Do nových a prestižních domovů se odstěhovali Pierre Richard a Stojan Jakotyč (ten byl rovnou zaregistrován a doplnil tak v Česku stále málopočetnou skupinku registrovaných celobarevných dlouhosrstých solidů). 
11. dubna - Justýnky PP selhalo a navzdory očekávání v pondělí porodila móóóc strakatou saténovou holčičku solid aguti zlatou s červenou. Malá se zatím tváří spíše jako NS peru než NS angora, uvidíme. Jak je u stračen obvyklé, je nesmírně roztomilá:-) Obě jsou v pořádku.
4. dubna - V úterý porodila Hanička dvě dětičky, holčička se narodila s postižením, k mému překvapení vydržela celých pět dní a umřela až dneska, takže Haničce zůstal na starost jen jeden lila chlapeček. A včera přidala další dvě dětičky do stavu Warga, také páreček, holčičku černou s bílým zdobením a kluka "šedého" se zlatou, u něj váhám, zda není solid, ale tak jak tak je to mazel:-) Zbylá mimča i maminy jsou v pořádku. Jinak se nikomu moc zabřezávat nechce, určitě to pak vyklopí všechny najednou, abych se náhodou nenudila:-)

Vrh K2 - 3. dubna 2010

4. dubna 2010 v 16:05 | Kengi |  Odchovy/Litters 3
Rodičové:
Warga Garnet - šeltie TG slate blue
Loki Štěchovický poklad - šeltie SG TG solid aguti zlatá, registrovaný

Výsledek:
Koudy Garnet - 1,0 šeltie
Klotylda Garnet - 0,1 šeltie černá s bílou


Vrh J2 - 30. března 2010

4. dubna 2010 v 16:05 | Kengi |  Odchovy/Litters 3
Rodičové:
Hanele Garnet - coronet TG tan černá, registrovaná
Teo z Hvězdné - šeltie SG TG ice lila

Výsledek:
Jonáš Garnet - 1,0 šeltie lila
*J* Garnet - 0,1 texel tan lila, úhyn 4.4.